Farah Zeynep Abdullah, Musa Orhan’a hakaret ettiği gerekçesiyle mahkemede ifade verdi

Oyuncu Farah Zeynep Abdullah, Batman’da İpek Er’e cinsel saldırıda bulunduğu iddia edilen Uzman Çavuş Musa Orhan’a hakaret ettiği gerekçesiyle mahkemede talimat yoluyla ifade verdi.

İfadesinde Farah Zeynep Abdullah, “Olayı okudum. Korkunçtu. Ben de iddianamede belirtilen paylaşımda bulundum. Amacım kesinlikle Musa Orhan’a hakaret etmek değildi. Yapılan haberlere tepkiydi” dedi.

Farah Zeynep Abdullah hakkında, Batman’ın Beşiri ilçesinde yaşamına son veren İpek Er’e (18) cinsel saldırıda bulunduğu iddia edilen Uzman Çavuş Musa Orhan’a (25) sosyal medyadan hakaret ettiği gerekçesiyle dava açıldı. Farah Zeynep Abdullah, ‘Hakaret’ suçundan ifade verdi.

İstanbul Asliye Ceza Mahkemesi’nde talimatla ifadesi alınan ünlü oyuncu, kimlik tespiti sırasında aylık gelirinin 50 bin lira olduğunu söyledi. Musa Orhan ve İpek Er cinsel saldırı olayının büyük bir olay olduğunu söyleyen Abdullah, ” Olayı okudum. Korkunçtu. Ben de iddianamede belirtilen paylaşımda bulundum. Amacım kesinlikle Musa Orhan’a hakaret etmek değildi. Yapılan haberlere tepkiydi” dedi.

Savunmasına devam eden ünlü oyuncu hakaret kastının olmadığını belirterek, “Beraatımı talep ediyorum. Duruşmalardan vareste tutulma talebim vardır” diye konuştu. Farah Zeynep Abdullah’ın avukatı, müvekkilinin suç kastının olmadığını ifade ederek beraatını talep etti. Duruşma çıkışı Farah Zeynep Abdullah basın mensuplarının sorusu üzerine “Açıklama yapacak bir şey yok zaten. Duruşmam vardı. ifade vermiştim” diyen oyuncu daha sonra adliyeden ayrıldı.

Ne olmuştu?

Batman’ın Beşiri ilçesinde tedavi gördüğü hastanede intihara kalkışan ve 34 gün sonra 18 Ağustos 2020’de hastanede hayatını kaybeden İpek Er, bıraktığı mektupta Siirt’te görevli Uzman Çavuş Musa Orhan’ın kendisine cinsel saldırıda bulunduğunu yazmıştı. Orhan hakkında Siirt 1’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nde ‘nitelikli cinsel saldırı’ suçundan 12 yıldan az olmamak üzere hapis cezası istemiyle dava açılmıştı. Tutuksuz sanık Orhan’ın yargılanması sürerken, sosyal medyadan da yaşananlara tepki yağmıştı.

Tepki gösterenlerden biri olan oyuncu Ezgi Mola’ya ‘hakaret’ suçunu işlediği kanaatiyle 87 gün karşılığı 6 bin 960 TL adli para cezası verilmişti.

Farah Zeynep Abdullah da bu karara tepki gösteren bir tweet atmıştı.

Söz konusu tweet hakkında Musa Orhan’ın avukatı müvekkiline hareket ettiği gerekçesiyle suç duyurusunda bulunmuş ve sonucunda Farah Zeynep Abdullah’ın ‘hakaret’ suçunu işlediğine hükmedilerek 65 gün karşılığı 1300 TL adli para cezası verilmesine hükmedilmişti.

Orhan ayrıca Melek Mosso’ya da dava açmıştı. Melek Mosso’nun da ‘Sesli yazılı veya görüntülü bir ileti ile alenen hakaret’ suçundan 2 yıl 4 aya kadar hapsi istenmişti.

TIKLAYIN | Musa Orhan’ın avukatından Ezgi Mola’nın ardından Farah Zeynep Abdullah hakkında suç duyurusu

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x