İstanbul Üniversitesi’nde öğrencilerin tepkisi sonuç verdi: Okula girmek isteyen ziyaretçiler web sitesi üzerinden randevu alacak

Asya Tekyaşar/Ankara

İstanbul Üniversitesi rektörlüğünün yaptığı açıklamayla sivil ziyarete açılan Beyazıt Kampüsü, sosyal medya üzerinden verilen tepkiler ve dün kampüs önünde öğrencilerin yaptığı eylemin ardından ziyaretlere kısıtlama getirildi.

Üniversitesinin resmi sitesinden yapılan duyuruya göre 08.30 ile 17.00 arasında olan ziyaret saatleri 13.00-16.00 arasında kısıtlandı. Ziyaretçiler, üniversitenin sadece Beyazıt Kampüsüne girebilecek ve web sitesi üzerinden randevu alacak.

Üniversitenin resmi sitesinde yaptığı açıklamada ziyaretçi koşulları şöyle:

  1. Üniversitemize ziyaretler hafta içi 13:00 – 16:00 saatleri arasında tarihi ve kültürel niteliklerinden dolayı Beyazıt yerleşkemiz bahçesini kapsayacak şekilde gerçekleşecektir.
  2. Ziyaretçilerimiz araç ile giriş yapamayacaklardır.
  3. Ziyaretlerde Rektörlük binası idari büroları ile eğitim-öğretim görülen binalar, salonlar, etüt sınıfları okuma salonları ve amfilere giriş yapılamayacaktır.
  4. Resmî tatiller (dini ve milli bayramlar, özel günler vb.), sınav günleri ve Üniversitemiz yönetimi tarafından belirlenen zamanlarda kampüsümüz ziyarete kapalı olacaktır.
  5. Beyazıt Kampüsü’ndeki tarihi ve kültürel atmosferi deneyimlemek isteyen misafirler, güvenlik görevlilerimiz tarafından yapılacak kontrollere tabi tutulduktan sonra giriş esnasında alacakları ziyaretçi kartları ile yerleşkemize giriş yapabileceklerdir.
  6. Üniversite yönetimimiz gerekli görülen durumlarda ek güvenlik tedbirleri uygulama hakkına sahiptir.
  7. Yerleşke ziyaretinde, Üniversitemizin eğitim-öğretim ve idari işleyişini bozacak etkinlikler (piknik, grup aktiviteleri vb.) yapılamayacak, ziyaretler sadece kültürel amaçlı gerçekleştirilecektir.

Açıklamada “Açık Kapı, Açık Bilim” yaklaşımının öğrencilerin güvenini koruyacak ve ziyaretçilerin kaliteli bir deneyim yaşayacağı şekilde yapacağı belirtilerek “Bu kapsamda Beyazıt kampüs bahçesine yapılacak ziyaretlerde ihtiyaç duyulması durumunda ilave güvenlik önemleri alınacak olup, yukarıda belirtilen güvenlik prosedürlerine aykırı durumlarda, güvenlik görevlilerimiz müdahale etme hakkına sahip olacaktır” ifadelerine yer verildi.

TIKLAYIN-İstanbul Üniversitesi rektörü okulu halka açtı, amfilere de girilmeye başlandı!

TIKLAYIN – Halka açılan İstanbul Üniversitesi öğrencilerinden protesto: Ticarethane, müze değil; okul!

GALERİ – İstanbul Üniversitesi’nde önüne gelenin amfilere girmesine tepki yağdı: Dingonun ahırına bile böyle giremezsiniz!

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x