Bu 5 Altcoin’den Gözünüzü Alamayacaksınız: Koşuya Hazırlar!

Kripto analisti Valdrin Tahiri, 5 altcoin için yükseliş potansiyeli görüyor. Analist, fiyatlarını olumlu yönde etkileyecek ilginç gelişmelere dikkat çekiyor. Bu bağlamda analiste göre, bu beş token’in Ocak ayında daha da fazla dikkat çekmesi mümkün.

İlk sıradaki altcoin KAVA: Enflasyonu 0’a düşürdü

KAVA ekibi, KAVA Mainnet 15’in piyasaya sürülmesinden sonra, token’ın 1 Ocak’tan bu yana 0 enflasyona sahip olacağını ve 1 milyar token’lık sabit bir arza yol açacağını duyurdu. Yeni token basılmayacağı için, stake ödülleri Kava Stratejik Kasası’ndan sağlanacak.

Altcoin fiyatı, Ekim ayında azalan bir direnç trend çizgisinden çıktığından beri artış gösterdi. Kırılma aynı zamanda 0,70 dolarlık yatay alanın üzerinde bir harekete neden oldu. Bu hafta 0,95 dolarlık yüksek bir seviyeye yol açtı. Bu arada, haftalık RSI 50’nin (yeşil simge) üzerine çıktığı için kırılmayı destekliyor. KAVA şimdi 1 dolardaki bir sonraki dirence yaklaşıyor. Bunun üzerinde kapanırsa, %60 artışla 1,50 dolardaki bir sonraki dirence yükselmesi mümkün.

KAVA Haftalık Grafik. Kaynak: TradingView

Bu yükseliş KAVA fiyat tahminine rağmen, 1 doların üzerinde kapanış yapılamaması, 0,70 dolarlık destek alanına %25’lik bir düşüşü tetikleyebilir.

İkinci sırada Avalanche geliyor: Yeni cüzdanını piyasaya sürüyor

Mevcut Avalanche Cüzdanı 23 Ocak’ta aşamalı olarak kullanımdan kaldırılacak. Bu, portföy ve stake işlemlerini basitleştiren Çekirdek Cüzdana geçişin bir sonucu. Bu durumun aktif delegatörleri ve doğrulayıcıları etkilemeyeceğini ve aynı tohum ifadesinin Çekirdek Cüzdan için de geçerli olacağını belirtmek gerekiyor.

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, altcoin fiyatı Ekim ayından bu yana 8,65 dolar gibi düşük bir seviyeden başlayıp 24 Aralık’ta 49,95 dolar gibi yüksek bir seviyeye ulaştı. Böylece, keskin bir yükselişe tanık oldu. Bu etkileyici tırmanış sırasında AVAX, ATH seviyesinden bu yana devam eden 750 günlük alçalan direnç trend çizgisinden kurtuldu. Ayrıca, ardından yukarı doğru yörüngesini önemli ölçüde hızlandırdı. Geçtiğimiz on hafta boyunca AVAX fiyatı dokuz adet haftalık mum çubuğu oluşturdu. Bu da yükseliş momentumunun gücünün altını çizdi. AVAX geçen hafta 49 dolar ile yılın en yüksek seviyesine ulaşırken, bu hafta yutan bir ayı mum çubuğu oluşturdu. Yine de, yukarı yönlü hareket devam ederse, AVAX %70 artışla 68 dolardaki bir sonraki dirence yükselebilir.

AVAX Haftalık Grafik. Kaynak: TradingView

Bu yükseliş AVAX fiyat tahminine rağmen, düşüş eğilimli bir yutan mum çubuğu oluşturmak yerel tepenin içinde olduğu anlamına gelecektir. Bu durumda AVAX’ın %15 düşerek 0,382 Fib geri çekilme desteği olan 34 dolara gerilemesi olası.

Sıradaki altcoin Axie Infinity (AXS): Parça evrimini tanıttı

Axie Infinity, Axie Origins için yeni bir yükseltme duyurdu. 3 Ocak’tan itibaren “Parts Evolution Utility” yayına girecek. Ayrıca, Axie’leri zamanla geliştirilebilen dinamik NFT’lere dönüştürecek.

AXS fiyatı Ekim ayında 4,05 dolara kadar düşmesinden bu yana artış gösterdi. Bir sonraki ay, fiyat 520 gündür yerinde olan azalan bir direnç trend çizgisinden çıktı. Bu da bu hafta 11,15 dolara kadar yükselmesine yol açtı. Ancak AXS, 9,50 dolarlık direnç alanı tarafından reddedildiğinden ve uzun bir üst fitil (kırmızı simge) oluşturduğundan beri düştü. Haftalık kapanışa iki gün daha kaldığını belirtmekte fayda var. Altcoin fiyatı 9,50 dolar direnç alanının üzerinde kapanırsa, %100 daha artış mümkün. Bu durumda, bir sonraki direnç olan 19 dolara ulaşacaktır.


AXS Haftalık Grafik. Kaynak: TradingView

Bu yükseliş tahminine rağmen, AXS 9,50 doların üzerinde kapanış yapamazsa, %33 düşüşle en yakın destek olan 6,50 dolara gerilemesi muhtemel.

Listeye Stellar ile devam ediyoruz: Main-net yükseltmesini duyurdu

Stellar ağ doğrulayıcıları, Mainnet’in Protokol 20’ye yükseltilmesi için 30 Ocak’ta oylama yapılmasını kabul etti. Protokol 20, 12 yeni Çekirdek İlerleme Önerisini uygulayacak. Ayrıca, Soroban yeteneklerini etkinleştirecek. Böylece, Stellar Network’e akıllı sözleşmeler yürütmek için bir platform ekleyecek.

Altcoin fiyatı, azalan direnç trend çizgisinden çıktığı Ekim ayından bu yana artış gösterdi. O zamandan bu yana, 0,14 dolarlık bir önceki düşüşün 0,382 Fib geri çekilme direnç seviyesinin üzerinde üç başarısız kırılma girişimi (kırmızı simgeler) yaptı. Dirençler her dokunulduğunda zayıfladığından, nihai bir kırılma muhtemeldir. Bunun, 0,16 dolarlık bir sonraki dirence %20’lik bir artışı tetiklemesi mümkün.

XLM Haftalık Grafik. Kaynak: TradingView

Bu yükseliş XLM fiyat tahminine rağmen, kırılamaması 0,11 dolarlık en yakın desteğe %15’lik bir düşüşü tetikleyebilir.

Son sıradaki altcoin Near Protocol (NEAR)

NEAR Protocol ekibi NEAR Blok Kaşifleri hakkında bir güncelleme yayınladı. Orijinal NEAR Blok Kaşifi başlangıçta Blockchain için önemli olsa da, alternatif blok kaşifleri artık onu aştı. Sonuç olarak, NEAR Blok Kaşifi Seçici Ekim ayında yayına girdi. Bu arada orijinal Kaşif 31 Ocak’ta devre dışı kalacak. Ekip bunu kullanıcıların ve geliştiricilerin kendi favori topluluk yapımı kaşiflerini seçmelerine olanak sağlamak için yaptı.

NEAR da Ekim ayında azalan bir direnç trend çizgisinden çıktı. Artış, 3,20 dolarlık direnç alanının üzerinde bir kırılmaya neden oldu. Bu hafta 4,62 dolarlık yeni bir yıllık yüksekliğe yol açtı. Bu bölgenin şimdi destek sağlaması bekleniyor. Kırılma devam ederse, altcoin fiyatının %50 daha artması mümkün. Bu durumda NEAR, bir sonraki direnç olan 6 dolaraa ulaşacaktır.

NEAR Haftalık Grafik. Kaynak: TradingView

Bu yükseliş NEAR fiyat tahminine rağmen, 3,10 doların altında bir kapanış kırılmayı geçersiz kılacaktır. Ardından NEAR’ın %45 düşüşle en yakın destek olan 2,10 dolara gerilemesi olası.

Makaledeki görüşler ve tahminler analiste ait olup, kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir. Yatırım yapmadan önce mutlaka kendi araştırmanızı yapmanızı öneririz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x